Ungváry Krisztián: Ha Dobrev Klára lennék, Márki-Zay Péterre szavaznék
Ungváry Krisztián Facebook-posztban vezette le, hogy a jobboldali szavazókat Dobrev Klárával aligha fogja tudni megszólítani az ellenzék.
Ungváry Krisztián Facebook-posztban vezette le, hogy a jobboldali szavazókat Dobrev Klárával aligha fogja tudni megszólítani az ellenzék.
Saját magát politikán kívülinek tartja, nem is tervez belépni egyik pártba sem, de ha bármilyen segítségét kéri az ellenzék, abban partner lesz - nyilatkozta a "műtrágyakirály" Bige László a Klubrádiónak.
Ezres nagyságrendben gyűltek össze ellenzéki szimpatizánsok a budapesti Madách téren, Márki-Zay Péter "kormányváltó nagygyűlésére". Az ellenzéki előválasztás miniszterelnök-jelöltje mellett több felszólaló korteskedett, köztük Karácsony Gergely, Hadházy Ákos és Szél Bernadett, valamit Király Júlia.
Sorra állnak ki a DK jelöltje mellett, hiába, hogy Márki-Zay javára lépett vissza a saját jelöltjük.
A szavazóik megosztottak, úgyhogy rájuk hagyják, hogyan döntenek.
Jövő szombat estig lehet választani Dobrev Klára és Márki-Zay Péter közül.
Kampánygyűlést tartott szombat délután a DK miniszterelnök-jelöltje, aki beszédében egy sor bevezetendő dolgot ígért, többek között a rendőrök béremelését, rezsiminimumot és szemüveget minden rászoruló gyereknek.
Csak úgy tudta már törölni az Országos Előválasztási Iroda a hét elején nyomdába küldött szavazólapokról Karácsony Gergelyt, hogy filctollal, kézzel húzzák át a nevét.
Meglepte Karácsony Gergely visszalépése a DK miniszterelnök-jelöltjét. Dobrev Klára azt mondja, nem érdeklik a számok, a felmérések, csak megy előre, és egyenként felráz minden szavazót. A hvg360-nak adott interjúban a Jobbikkal kötött egyezségről, az új alkotmányozásról, a Fidesz félelmeiről és arról is beszélt, milyen nehézségei látszanak a koalíciós kormányzásnak.
Csütörtökön, mikor kiállt a Momentummal, Márki-Zay Péter már tudta, hogy Karácsony Gergely vissza fog lépni a javára. A hír órákkal később került nyilvánosságra, a döntést együtt jelentették be pénteken. Noha Márki-Zay fenntartotta ajánlatát, Karácsony Gergely nem akar miniszterelnök-helyettes lenni, marad a Városházán. Mihez kezdene miniszterelnökként a párton kívüli jelölt a hat párttal? Fél a bukástól? Az biztos, szerinte lesz ő még Soros-bérenc is. Interjú.
A DK azt kérte Márki-Zaytól, hogy tartózkodjon az "igaztalan kijelentésektől", de közben Karácsony Gergely is ráerősített, hogy volt megkeresés.
Az előválasztáson negyedikként befutott Jobbik-jelölt szerint nem a pártvezetőknek kell eldönteni, hogy ki a legalkalmasabb ellenzéki miniszterelnök-jelölt, ez „olyan fideszes, azt meg nem szeretjük.”
Hogyan lehetséges, hogy az előválasztási kampány két legnagyobb, békében együttműködő pártja éppen a Gyurcsány Ferenc vezette DK és a Jobbik, amelynek politikája sokáig a Gyurcsány-ellenességre épült? Mit szólnak ehhez a Jobbik szavazói? Egy, a Jobbik belső ügyeire rálátó forrásunk ad magyarázatot erre, valamint arra is, hogy a DK elleni harc helyett miért nyerhet a párt a velük kötött szövetséggel.
A DK miniszterelnök-jelöltje szerint nem a taktikázással, hanem az emberekkel kell foglalkozni.
A legfontosabb kritériumok az elfogadhatóság, a megválaszthatóság és a kompetencia. Ha ezek szerint vizsgáljuk az előválasztási küzdelem második fordulójába kerülő három jelöltet, megállapíthatjuk, hogy eltérő stratégiájuk és vezetői karakterük nyomán különböző arénában tudnak dominálni. Vélemény.
Ha valakinek még nem lett volna elég az eddigi négy közvélemény-kutatás, mutatunk egy újabbat.
A kormánypártnak egy lottóötössel érne fel, ha a DK miniszterelnök-jelöltje lenne a befutó az ellenzéki előválasztáson.
Az MSZP–Párbeszéd–LMP miniszterelnök-jelöltje csütörtök reggeli posztjában szombati vitát javasolt.
Egy friss kutatás szerint az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjére a jobbikosok 84, a DK-sok 86, a momentumosok 87 százaléka szavazna, ha ő vezetné a közös ellenzéki listát.
Lefutott partinak tűnt Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter alkudozása arról, melyikük lép vissza az ellenzéki előválasztás második fordulója előtt a másik javára, aztán jött pár makacskodás és két közvéleménykutatás, és minden borult, lassan a figurákat dobálták le a tábláról. Ki hogy taktikázott, ki hogy kommunikált, ki lehet a nagy vesztes, és ki a meggyengült győztes?